Slovensko

Naša história a súčasnosť - v Slovenskej republike

Naše počiatky - Československá tradícia.

 

.....

Počiatky produkcie liečivých prípravkov v opavskej lekárni U Bíleho Anděla siahajú až do polovice 17. storočia. Korene súčasného moderného výrobného komplexu v Opave - Komárove siahajú do roku 1883, keď tamojší lekárnik PhMr. Gustav Hell založil spoločnosť G.Hell & Comp. Tá po znárodnení v roku 1945 fungovala až do roku 1993 pod názvom Galena, kým sme ju prostredníctvom akvizície IVAX Corporation prevzali v roku 2006 my – teda Teva. Ako jej pokračovatelia sa tak môžeme považovať za jednu z najstarších farmaceutických firiem v strednej Európe.

Avšak, spoločnosť Teva už pôsobila na českom trhu, a to od roku 1997, kedy vznikla komerčná jednotka so sídlom v Brne a zabezpečovala činnosť na českom a slovenskom trhu.

Samostatná slovenská pobočka – TEVA Pharmaceuticals Slovakia vznikla v roku 2004 a fungovala samostatne až do roku 2015, kedy sme sa v rámci zabezpečenia synergií opäť spojili s českou komerčnou jednotkou a od septembra 2015 fungujeme s jedným česko-slovenským vedením až do súčasnosti.

Na Slovensku sme šiestou najväčšou farmaceutickou spoločnosťou na celkovom trhu a zároveň treťou najväčšou na generickom trhu. S ročným obratom viac ako 60 miliónov EUR (za r. 2018) dodávame do slovenského zdravotníctva viac ako 12 miliónov balení liekov. Na Slovensku zamestnávame približne 80 zamestnancov a pobočku máme v Bratislave.

Naše lieky pomáhajú pacientom vo viac ako desiatich terapeutických oblastiach. Kľúčovými sú centrálny nervový system, onkológia, kardiológia, liečba bolesti a choroby dýchacích ciest. Naše špecializované línie spolupracujú s lekármi všeobecného lekárstva, interny, kardiológie, diabetu, ORL, urológie, oftalmológie, endokrinológie, gynekológie a ďalších. Spolupracujeme so zdravotníckymi zariadeniami v celej Českej a Slovenskej republike a vlastným výskumom podporujeme inovácie nielen existujúcich generických produktov, ale aj biologickú liečbu.

V oblasti voľno-predajných liekov zaznamenávame významné postavenie na trhu vďaka známym prípravkom, akými sú Ophthalmo-Septonex, Vibovit, Stoptussin a ďalších.

Náš výrobný závod v Opave
Pozrite si video o jednom z najväčších a najmodernejších závodov spoločnosti Teva Pharmaceuticals so sídlom v Opave. Tu sa ročne vyrobí 12 miliárd tabliet a tvrdých želatínových kapsúl, ktoré sú distribuované na viac ako 50 trhov po celom svete vrátane Slovenska.

 

Významné míľniky v živote spoločnosti: