Michael Schrewe je dlhoročným zamestnancom skupiny Teva, za takmer 20 rokov v nej vystriedal niekoľko funkcií. Pred vymenovaním do funkcie generálneho riaditeľa pôsobil ako finančný riaditeľ v rámci regionálnych pobočiek, najskôr 3 roky pre Veľkú Britániu a následne 5 rokov pre región Poľska a strednej a východnej Európy. Doterajší generálny riaditeľ Juan Carlos Conde sa presunie na pozíciu klaster generálneho riaditeľa pre región Teva Španielsko a Portugalsko.

"Michael Schrewe je tímový hráč, ktorý už získal jedinečný pohľad do našich komerčných aktivít a teraz začne novú kariéru vo funkcii generálneho riaditeľa," povedal Michal Nitka, klaster generálny riaditeľ Teva pre región Poľska a strednej a východnej Európy, ktorý bude jeho priamym nadriadeným. "Teším sa, že Michaela uvidím pokračovať v rovnakých výkonoch a dobrom vedení, ako jeho predchodcov."

"Teším sa na moju novú rolu. Trh v Česku a na Slovensku je pre spoločnosť Teva veľmi dôležitý. Som rád, že naše podnikanie aj tím sú v dobrej kondícii," hovorí Michael Schrewe. "Našim cieľom v budúcich mesiacoch bude ďalší rozvoj a zvládnutie výziev, ktoré prináša pandemická situácia. Dôležité tiež bude udržať tím zdravo motivovaný," dodal.

Michael Schrewe

Michael Schrewe vyštudoval ekonómiu na univerzite v Göttingene. Nazbieral viac ako 20 rokov skúseností vo farmaceutickom priemysle na rôznych manažérskych pozíciách. Svoju kariéru zahájil v spoločnosti ratiopharm, kde strávil 9 rokov. Následne sa spoločnosť spojila so spoločnosťou Teva Pharmaceuticals, kde prešiel na pozíciu riaditeľa pre plánovanie a monitoring, neskôr sa stal finančným riaditeľom pre Teva Veľká Británia a následne finančným riaditeľom pre región Poľska a strednej a východnej Európy.
Je ženatý a má tri deti.