Spájame skúsených pacientov s novodiagnostikovanými

Podporujeme zmysluplné pacientske projekty.

Pacienti s chronickými ochoreniami a ich blízki sa po určení diagnózy potrebujú o niekoho oprieť. Aj na to spoločnosť Teva myslí a podporuje projekty, ktoré pacientom pomáhajú jednorázovo aj dlhodobo.

“Peer-to peer”program

Pri vyslovení diagnózy závažného chronického ochorenia sa pacientom a ich blízkym doslova obráti život naruby. Hľadajú niekoho, s kým sa môžu poradiť, u koho nájdu porozumenie a povzbudenie. Spoločnosť Teva preto podporuje takzvané “Peer-to-peer” programy pre ľudí so sklerózou multiplex, kde skúsení pacienti pomáhajú tým doteraz neskúseným. Každý, kto prejaví o túto službu záujem, dostane svojho mentora alebo “peera”. Ten ho sprevádza neľahkým začiatočným obdobím, odovzdáva mu svoje skúsenosti. Komunikuje s blízkymi pacienta, vysvetľuje, ako sa chorý cíti, čo potrebuje a pomáha tak všetkým obstáť v tejto neľahkej etape života. Peeri sa vzdelávajú a špeciálne školia, aby dokázali zvládnuť krízové situácie a boli ich blízkym skutočnými partnermi. Komunikujú s blízkymi pacienta, vysvetľujú, ako sa chorý cíti, čo potrebuje a pomáhajú tak všetkým obstáť v tejto neľahkej etape života. 

Viac tu: www.smkompas.sk/k4-Vase-pribehy

 

Maratón so sklerózou multiplex

Pravideľná fyzická aktivita je prospešná pre každého a zvlášť pre tých, ktorým do života zasiahlo ťažké chronické ochorenie. Preto spoločnosť Teva dlhodobo podporuje tradičnú marcovú športovú akciu na pomoc pacientom so sklerózou multiplex-24-hodinový cvičebný maratón MARS. Akciu organizuje Nadačný fond IMPULS a výťažok venuje na nákup rehabilitačných pomôcok a ozdravných pobytov pre pacientov so sklerózou multiplex. Teva je pravidelne pri tom. MARS podporuje finančne a tiež každoročne zostavuje tým svojich zamestnancov, ktorí cvičia až do “roztrhania tela”.

Viac tu: www.smkompas.sk/k6-SM-kompas-plus

Zdieľať túto stránku na: