Naša história a súčasnosť – vo svete

Zásobujeme svet bezpečnými a účinnými liekmi už od roku 1901.

Spoločnosť, ktorá je dnes známa pod názvom Teva, začínala ako malý podnik v Jeruzaleme v roku 1901. Odvtedy sa významne rozrástla, v súčasnosti patrí medzi 25 najväčších farmaceutických spoločností a je svetovým lídrom v oblasti generík, originálnych a biofarmakologických liekov.

Spoločnosť, ktorá je dnes známa pod názvom Teva, začala ako malý podnik v Jeruzaleme v roku 1901. Mladá firma nazvaná po svojich lekárenských zakladateľoch Salomon, Levin a Elstein Ltd. dovážala lieky a ďalej ich distribuovala s využitím vozov ťahaných oslami a prostredníctvom ťavích karaván.

Zvyšovaním dopytu po lokálne vyrábaných liekoch došlo v priebehu ďalších desiatich rokov k rýchlemu rastu spoločnosti. V roku 1976 spoločnosť prijala názov Teva (čo znamená po hebrejsky príroda) Pharmaceuticals Industries Ltd.

Teva dosiahla významnú expanziu na celom svete prostredníctvom početných úspešných akvizícií, ktoré viedli k integrácii a posilneniu našej odbornej znalosti a zručnosti v odbore inovatívnych a generických liekov aj v nových terapeutických oblastiach a na rozvíjajúcich sa trhoch. Dnes patrí Teva medzi 15 najväčších svetových farmaceutických spoločností.

Viac informácií o histórii spoločnosti Teva Naša história a súčasnosť – Slovensko

Zdieľať túto stránku na: