4 spôsoby, ako sa „novému normálu“ v izolácii musia prispôsobiť ošetrovatelia

Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé opatrenia. Prečítajte si o 4 spôsoboch, ako sa opatrovateľ Marc Lawrence prispôsobuje životu v sociálnej izolácii.

Nedávno som pre svoj blog napísal článok, ktorý načrtol, čo sa snažím robiť, aby som zostal pokojný a „normálny“ počas tohto obdobia neistoty a krízy. Po niekoľkých ďalších týždňoch sociálneho odstupu a najmenej ďalších štyroch týždňoch, ktoré nás ešte čakajú, som do svojho „súboru nástrojov pre zdravý rozum“ pridal nejaké nové aktivity.

Dávajte si prestávky, aby ste predišli vyhoreniu

Nepodceňujte vplyv dlhodobého intenzívneho stresu na vašu schopnosť jasne myslieť a správať sa bezpečne. Byť opatrovateľom znamená, že sa staráte nielen o seba, takže musíte byť obzvlášť opatrný. Napríklad minulý týždeň som varil zemiaky a odišiel som od hrnca, rozptýlili ma iné záležitosti a toto bol výsledok:

Iste, všetci robíme chyby, ale cena, ktorú by som za túto chybu zaplatil – ak by som si hrniec vôbec nebol všimol – by bola teraz omnoho vyššia ako v minulosti. Ohrozil som svoju rodinu, seba a náš dom. Nehovoriac o spálených a nejedlých zemiakoch!

(S potešením môžem oznámiť, že hrniec sa úplne zotavil, hoci špongia použitá na jeho vyčistenie bola už natrvalo poslaná do dôchodku.)

Teraz musíme my opatrovatelia viac ako inokedy nájsť spôsoby, ako si oddýchnuť, relaxovať a znovu sa nabiť energiou. A to je pre mňa mimoriadne ťažké, pretože intenzita tejto svetovej krízy ma vždy skutočne zasiahne až vtedy, keď mám niekoľko minút pre seba. Keď som zaneprázdnený, nemyslím na to.

Teraz je ten správny čas

Koľkokrát ste chceli mať dosť času na to, aby ste sa mohli venovať svojim záľubám?

„Možno raz napíšem hru alebo román!“

„Možno sa budem venovať maľbe alebo sa naučím hrať na klavíri!“

„Vždy som chcel študovať staroegyptskú históriu!“ A tak ďalej.

Nastal čas to uskutočniť. Nemajte priveľmi vysoké očakávania, len nájdite niečo, do čoho sa môžete ponoriť a pustite sa do toho. Čokoľvek si vyberiete, nezabudnite si zvoliť niečo bezpečné – nezačínajte s horolezectvom či vypaľovaním do dreva. Teraz nie je čas na nehody.

Na internete sú k dispozícii hotové poklady v podobe kurzov (mnohé z nich sú teraz zadarmo) a zdrojov z knižníc, ktoré sú dostupné on-line. Necíťte sa vinní – využite čas a na 30 minút ignorujte správy, koronavírus a stres. Ja práve teraz robím kurzy na zlepšenie dosahu môjho písania a používanie reklamy, aby som pomohol niektorým malým miestnym firmám v mojej oblasti zostať nad vodou.

Pokúste sa ostať aktívni

Každý mi stále hovorí, aby som na uvoľnenie stresu cvičil. Nie som obzvlášť aktívny človek, aj keď si užívam tenis a golf, ktoré, bohužiaľ, kvôli opatreniam v súčasnosti nemôžem hrať. Príkaz „Zostaňte doma“, s ktorým v súčasnosti v Spojených štátoch žijeme, ovplyvnil môj životný štýl iba minimálne. Moja manželka sa však za posledné tri týždne nemohla zúčastniť na fyzioterapii a terapeut ju nemohol ani navštíviť doma.

Toto je vážny problém, ktorý sa tak skoro nevyrieši.

Minulý týždeň som teda kúpil ten istý typ ležadla, ktorý by moja žena používala na klinike. Nebolo lacné, ani ho nebolo ľahké nastaviť, ale vďaka tomu môže robiť aerobické cviky a ktovie, možno sa pripojím aj ja! Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé opatrenia, takže náklady (a trochu úsilia) stoja za možný prínos, hlavne ak je ohrozené zdravie mojej ženy.

Preskúmajte nové formy sociálnych sietí

Ak máte štyridsať alebo viac rokov, je veľmi pravdepodobné, že sa vám príjemnejšie pracuje s médiami ako sú Facebook a Twitter. Obe stránky sú však zahltené správami o globálnej pandémii, politickom nepokoji alebo nejakom inom chaose.

Vďaka mojej 12-ročnej dcére som objavil svet „alternatívnych“ sociálnych sietí, kde skutočne, tak ako „ďaleko za dúhou“, lietajú modré vtáky! YouTube ponúka nespočetné množstvo hodín zábavy (a myslím tým, že ich naozaj nie je možné spočítať). Videá, za pozeranie ktorých by som v minulosti cítil vinu a vravel by som si: „Prečo tým strácam čas?“ alebo vravel mojej dcére: „Z pozerania toho ti tak akurát odumrú mozgové bunky“, si teraz nesmierne užívam.

Dôrazne odporúčam, aby ste si našli sprievodcu, ktorý vám pomôže orientovať sa v tejto konkrétnej oblasti sociálnych sietí – najlepšie dospievajúce dieťa, ktoré vám pomôže vyhnúť sa skutočnému odpadu, aby ste si mohli vychutnať úžasnú kreativitu a energiu, ktorú YouTube ponúka.

Instagram a TikTok sú o niečo menej zastrašujúce, hoci bez sprievodcu nie sú o nič menej ohromujúce a mätúce. V týchto svetoch sa môžete obklopiť ľuďmi, ktorých obdivujete, ktorí vás povzbudzujú a povznášajú, ktorí vás rozosmievajú a ktorí vám pripomínajú, že svet je stále plný kreativity, starostlivosti a humoru.

Moja dcéra je už unavená z toho, že stále hovorím, ako veľmi ma ohromuje talent nejakého človeka a to, čo všetko je ochotný urobiť, aby sa stal populárny na jednom z týchto kanálov. Zábava spojená so vzdelávaním robí z tohto typu sociálnych sietí moje obľúbené miesto na únik aj pri sociálnom odstupe.

Zostaňte v bezpečnej vzdialenosti, aby ste boli v bezpečí!

NPS-ALL-NP-00112 APRÍL 2020


Jednotlivcom, ktorí napísali a vytvorili obsah a ktorých obrázky sú uvedené v tomto článku spoločnosť Teva Pharmaceuticals za ich príspevky zaplatila. Tento obsah predstavuje názory prispievateľa a nemusí nevyhnutne odrážať názory spoločnosti Teva Pharmaceuticals. Spoločnosť Teva Pharmaceuticals nekontroluje, neovplyvňuje, ani neschvaľuje žiadny obsah súvisiaci s webovými stránkami prispievateľov alebo ich sociálnymi sieťami. Tento obsah je určený na informačné a vzdelávacie účely a nemal by sa považovať za lekárske rady alebo odporúčania. Pred určením diagnózy a začatím alebo zmenou akéhokoľvek liečebného režimu sa poraďte s kvalifikovaným lekárom.

Tento obsah pôvodne publikovala spoločnosť Teva na webovej stránke Life Effects, kde sú k dispozícii ďalšie články pre americké a európske publikum.

Iba pre obyvateľov USA Iba pre obyvateľov Európy

Zdieľať túto stránku na: