Pracujeme na udržaní dodávok liekov

Keďže sa situácia spojená s pandémiou ochorenia COVID-19 vyvíja, snažíme sa poskytovať neprerušované dodávky liekov 200 miliónom pacientov po celom svete.

Núdzová situácia okolo ochorenia COVID-19 narúša rodinný, pracovný a spoločenský život mnohých ľudí na celom svete.

V spoločnosti Teva tvrdo pracujeme na tom, aby sa lieky dostávali k pacientom a systémom zdravotnej starostlivosti. Tisíce kolegov si upravilo spôsob, akým pracujú, aby mohli pokračovať v nevyhnutných činnostiach na našich výrobných linkách, v skladoch a distribučných sieťach.

Tu je niekoľko príkladov z pracovísk spoločnosti Teva po celom svete. Viac príkladov a aktuálne informácie nájdete na účte LinkedIn spoločnosti Teva.

Zachovanie dodávok liekov

Jeden z každých desiatich predpísaných generík v Spojených štátoch predstavuje produkt spoločnosti Teva. Aby bol dopyt aj naďalej uspokojený, tímy z celej krajiny tvrdo pracovali na tom, aby dodávateľský reťazec a výrobné linky zostali v prevádzke. Napríklad skladový tím spoločnosti Teva v Pensylvánii dostáva mesačne viac ako 40 miliónov kusov a expeduje viac ako 25 miliónov kusov. Tím v súčasnosti dodáva 99% dodávok načas!

V Európe sa dopyt distribútorov začal výrazne zvyšovať, keď koronavírus začal ovplyvňovať kontinent.

V marci bolo zákazníkom v Nemecku a Rakúsku dodaných 15 000 paliet obsahujúcich 30 miliónov balení liekov. Skladové a distribučné tímy v obidvoch krajinách reagovali na zdvojnásobenie objednávok prepracovaním svojho pracovného rozvrhu, ľudia sa vrátili z dovoleniek pred ich koncom a všetci od učňov až po manažérov prevzali ďalšie povinnosti.

V Chorvátsku ani zemetrasenie nezabránilo tímu vo výrobe nevyhnutných liekov. Podľa Roberta Frankoviča, riaditeľa prevádzky výroby, „sa výroba nezastavila - pacienti, ktorí potrebujú naše výrobky, sú našou prioritou.“ Výrobné linky boli opravené a znovu spustené v rekordnom čase a na lokálne použitie bolo schválené nevyhnutné antiseptikum, ktoré bolo darované regionálnym krízovým a zdravotníckym centrám v boji proti ochoreniu COVID-19.

V Rakúsku naši vodiči kamiónov nepretržite pracujú na tom, aby sa lieky dostali na správne miesto. Napríklad Gerhard Riek aj naďalej zohráva dôležitú úlohu pri dodávaní liekov, a to aj napriek vysokému výskytu koronavírusu v niektorých oblastiach krajiny. Vodičom sa dodávajú rukavice, masky na tvár a ochranné obleky, ktoré pomáhajú zaistiť ich bezpečnosť. Kontakt s ostatnými sa výrazne znížil aj tým, že sa dokumentácia spracúva on-line a vykládku vykonáva iba jedna osoba.

V Južnej Amerike tím spoločnosti Teva v Čile vyvinul obrovské úsilie, aby zostal funkčný a vyhovel potrebám pacientov, ktorí očakávajú, že dostanú svoje lieky. Vedúca výroby Paola Garrido povedala: „Som hrdá na to, ako môj tím pracuje, ako si všíma každý detail, na ich obetavosť a úsilie - v ich pracovných povinnostiach aj v rodinnom živote. Všetci sú odhodlaní plniť si svoje každodenné povinnosti, aby sa lieky dostali k našim pacientom včas.“

Zdravie zamestnancov

Keďže reagujeme na celosvetový stav núdze, zdravie zamestnancov je mimoriadne dôležité. Pracujeme svedomito a zameriavame sa na zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov.

Počet ľudí v našich zariadeniach sme znížili len na tých nevyhnutných, ktorí nemôžu pracovať na diaľku. Dodržiavame miestne odporúčania týkajúce sa sociálneho odstupu, OOP a hygienických pokynov, aby sme lepšie chránili našich ľudí, ich rodiny a komunity, v ktorých pôsobíme.

Ďalšie kroky, ktoré podnikáme vo vzťahu k našim zamestnancom a naše pozitívne vplyvy súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19 nájdete tu.

Zdieľať túto stránku na: