TEVA darovala základné lieky na podporu ukrajinských utečencov

Teva daruje základné lieky v hodnote viac ako 6,7 milióna dolárov na akútne terapie na podporu ukrajinských utečencov.

Okrem počiatočného daru 25 000 balení antibiotík bolo doručených do Moldavska na hranici s Ukrajinou aj 82 000 balíkov hygienických produktov pre ukrajinské dojčatá a deti.

TEL AVIV, IZRAEL— 13 marca, 2022

Spoločnosť Teva Pharmaceutical oznámila darovanie základných medicínskych produktov v hodnote viac ako 6,7 milióna USD na akútne terapie v rámci humanitárnej podpory ukrajinských utečencov utekajúcich cez hranice.

Dar zahŕňal 14 produktov Teva v 150 000 baleniach v hodnote viac ako 6,5 milióna USD, z ktorých 13 je uvedených na zozname základných liekov Svetovej zdravotníckej organizácie. Dar je odoslaný v spolupráci s dôveryhodným dlhodobým partnerom spoločnosti Teva neziskovou humanitárnou organizáciou „Direct Relief“. Produkty Teva dostupné v tejto zásielke sú prevažne na akútne terapie, ako sú antibiotiká, lieky proti hnačke na liečbu jedincov s infekciami, dýchacími ťažkosťami a hnačkami.

Teva tiež darovala 25 405 balení antibiotík v hodnote približne 180 000 dolárov „United Hatzalah“, poprednej izraelskej neziskovej núdzovej a humanitárnej organizácii, ako pomoc v utečeneckých táboroch a poľných nemocniciach v Rumunsku na hraniciach s Ukrajinou. Lieky dorazili do Moldavska na ukrajinskú hranicu minulý týždeň a pomáhajú liečiť tisíce utečencov, ktorí utiekli pred konfliktom.

Okrem toho spoločnosť Teva spolupracuje s európskou mimovládnou organizáciou „Človek v tiesni“ na poskytovaní približne 82 000 balení produktov pre ukrajinské dojčatá a deti, ktoré v dôsledku humanitárnej krízy zápasia so zlými hygienickými podmienkami.

Ako popredná farmaceutická spoločnosť presadzujeme svoju zodpovednosť a záväzok poskytovať kritické a nevyhnutné lieky všetkým našim pacientom, nech sú kdekoľvek na svete. V súlade s poslaním spoločnosti Teva poskytuje prístup ku kvalitným liekom a zlepšuje životy pacientov na celom svete. V súčasnosti posudzujeme ďalšie programy darcovstva v celej Európe a udržiavame dialóg s našou sieťou dôveryhodných partnerov a ďalšími medzinárodnými organizáciami humanitárnej pomoci, aby sme pochopili vznikajúce potreby.


O Teve

Teva Pharmaceutical už viac ako storočie vyvíja a vyrába lieky na zlepšenie života ľudí. Sme globálnym lídrom v oblasti generických a špeciálnych liekov s portfóliom pozostávajúcim z viac ako 3 500 produktov v takmer každej terapeutickej oblasti. Približne 200 miliónov ľudí na celom svete užíva každý deň liek Teva a obsluhuje ich jeden z najväčších a najkomplexnejších dodávateľských reťazcov vo farmaceutickom priemysle. Spolu s našou etablovanou prítomnosťou v generikách máme významný inovatívny výskum a operácie podporujúce naše rastúce portfólio špeciálnych a biofarmaceutických produktov. Viac informácií nájdete na www.tevapharm.com.

Zdieľať túto stránku na:

Mohlo by vás zaujímať aj...

Teva ČR bola vyhlásená za najatraktívnejšieho zamestnávateľa v roku 2023 v kategórii farmácie a zdra...

Teva ČR bola vyhlásená za najatraktívnejšieho zamestnávateľa v roku 2023 v kategórii farmácie a zdravotníctva

Oznam k dočasnému výpadku Ophthalmo-Septonex

Oznam k dočasnému výpadku Ophthalmo-Septonex

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Cesta k liečbe migrény môže trvať aj 7 rokov. Lepší manažment ochorenia umožní mobilná aplikácia

Cesta k liečbe migrény môže trvať aj 7 rokov. Lepší manažment ochorenia umožní mobilná aplikácia

Teva Pharmaceuticals má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko a Českú republiku

Teva Pharmaceuticals má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko a Českú republiku